Loading

Yusufoğlu Depoculuk

Yusufoğlu Nakliyat, 1940 yılında Hacı Cemal Yusufoğlu tarafından Samsun’da Türkiye Nakliyat olarak kurulmuştur. Ancak bir müddet sonra çıkan resmi bir karar ile bu isim kamu dışında kullanıma yasaklanmıştır. Bu nedenle firmamızın ismi babamız (dedemiz) tarafından Türkeli Nakliyat olarak değiştirilmiştir. Firmamız kurulduktan bir süre sonra Samsun’da, özellikle de Erzurum ve çevresinde, ilk ciddi nakliyat kuruluşları arasında yer almayı başarmıştır.

İlk sebze taşımacılığı Türkeli Nakliyat tarafından başlatılmıştır. O yıllarda Bafra, Çarşamba ve Terme ovalarında yetişen sebzeler, Samsun haline gelir ve dağıtımı buradan yapılırdı. Türkeli Nakliyat bu dağıtımı 26 yıl boyunca kesintisiz olarak yapmıştır.

Product Name

Sebze halinin tek nakliyeci firması Türkeli Nakliyat’tır. Samsun Gübre (TÜĞSAŞ), Azot ve KBİ’nin (Karadeniz Bakır İşletmeleri) gübre ve bakırını yurdun her tarafına uzun yıllar taşıyarak bu değerli ürünleri fabrikalara gününde teslim etmiştir ve daha sonra bu işletmelerin taşımacılık işleri, kefilsiz ve kefaletsiz olarak Türkeli Nakliyat'a verilmiştir. İzmir’den ihraç edilen yarı mamul tütün, Karagözoğlu A.Ş. Anadolu Frana A.Ş. Vertap A.Ş. Sipirer Tütün A.Ş. Scotap A.Ş. Austuro Türk A.Ş. gibi yabancı şirketlerin tütün havzası olan Samsun'dan yüklenerek, İzmir'de işlenmek ve ihraç edilmek üzere 28 yıl boyunca, istek üzerine Türkeli Nakliyat tarafından taşınmıştır. Daha sonra liman hizmetlerine başlayan Türkeli Nakliyat Türkiye’de ilk defa, Libya’dan gelen ve azotun hammaddesi olan Pirit Külü ile yine yurt dışından gelen, Yağlı Tohumlar’ın (Karadeniz Birlik) ürettiği ilk dökme ayçiçeğinin nakliyelerini gerçekleştirmiştir.

Yusufoğlu Nakliyat ise, köklü bir geçmişe ve tecrübeye sahip olan bizler tarafından 1989’da kurulmuştur. Firmamız eskiye dönük hizmetler vermekle birlikte 3 yıldır tüm liman hizmeti, tahmil - tahliye depolama ve antrepo lojistik hizmetleri de vermektedir. Mevcut 60 bin tonluk depo ve silolarımızın 25 bin tonu antrepodur. Liman hizmetlerimizi Serbest Bölge Samsunport Sanayi Rıhtımı ve Yeşilyurt Limanları ile vermekteyiz. Tüm operasyon hizmetlerimizi 35 çalışanımız ve kendi araç parkımızla yapmaktayız. Depo ve antrepomuzda, bize emanet edilen ürün ve malların (hububat ve kuru mal) bakımı, ilaçlanması, havalandırılması ve kuşlardan korunması, zamanında ve büyük bir titizlikle yapılmaktadır. Bu yıl açtığımız Bandırma ve Gönen'deki şubelerimizde de güven, gayret ve büyük emek vererek aynı duygu ve hassasiyet içerisinde hizmet vermekteyiz.